Sport

Starożytni mawiali „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Trzymamy się tej zasady.

szkolny_turniej_w_pik_siatkow_32_20220322_1971673327

Zawrotne tempo życia, ciągły brak czasu oraz nadmiar obowiązków powodują, iż często zapominamy o zdrowych formach wypoczynku i relaksu. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły, młodzież coraz częściej uczestniczy w zdrowych formach zajęć pozalekcyjnych oraz wypoczynku. W naszej szkole, w ramach zajęć wychowania fizycznego, znaleźć można interesujące propozycje sportowe. Wśród szerokiej gamy dyscyplin, największą popularnością cieszą się: futsal, piłka nożna, ręczna, siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, sporty zimowe m.in. narciarstwo i jazda na łyżwach, lekkoatletyka, strzelectwo sportowe oraz sporty ekstremalne – spływy kajakowe.
Uczniowie rozwijają swoje sportowe pasje biorąc również udział w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kazimierz”. UKS bierze czynnie udział w odbywających się regularnie rozgrywkach futsalu w Choceniu i Kowalu, siatkówki w Baruchowie oraz w licznych turniejach.

98478480_1451666921709339_1057011324359278592_n_Easy-Resize.com

Do największych sukcesów należy zaliczyć:

w Halowych Mistrzostwach Kowala w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Kowala

w I Lidze Futsalu w Choceniu

w II Lidze w Amatorskiej Lidze Siatkowej w Baruchowie

w turnieju piłki nożnej nauczycieli o Puchar Prezydenta Włocławka

w biegach ulicznych w Choceniu

w biegach przełajowych w Chodczu

I miejsce

Rafała Jankowskiego w I Ogólnopolskich Rozgrywkach Tenisa Stołowego Nauczycieli Szkół MRiRW

I miejsce

Krzysztofa Moraczewskiego w III Ogólnopolskich Rozgrywkach Tenisa Stołowego Nauczycieli Szkół MRiRW

I miejsce

Piotra Stachniuka w II i III Ogólnopolskich Rozgrywkach Tenisa Stołowego Nauczycieli Szkół MRiRW

I miejsce

chłopców w ogólnej punktacji w ramach Licealiady

I miejsce

Anety Żakowieckiej Rakowieckiej strzelectwie sportowym w Jednostce Wojska Polskiego im. K. Wielkiego w Bydgoszczy

w Powiatowym Dniu Sportu w Chodczu

I miejsce

Darii Pomorskiej oraz Rafała Kinasiewicza w pchnięciu kulą w Powiecie Włocławskim

I miejsce

Dominiki Wożniak i Daniela Kalisia w rzucie piłeczką palantową w Powiecie Włocławskim

I miejsce

w powiatowym turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Lubrańcu

I miejsce

w powiatowym turnieju piłki koszykowej dziewcząt w Brześciu

I miejsce

w powiatowym turnieju piłki nożnej chłopców w Choceniu

w powiatowym turnieju tenisa stołowego w Izbicy Kujawskiej

dziewcząt w ogólnej punktacji w ramach Licealiady

IX miejsce

dziewcząt w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS Młodzieży Szkolnej w Suwałkach

I - III miejsce

Wielokrotnie zdobywanie miejsca I-III w grach zespołowych w Licealiadzie.

uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych.

Odbywają się rozgrywki między klasami, a także mecze towarzyskie z młodzieżą innych szkół.

Młodzież chętnie reprezentuje szkołę w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym, powiatowym i wojewódzkim. Zajęcia wychowania fizycznego mają nie tylko charakter zdrowego współzawodnictwa, ale również kojarzą się z relaksem i dobrą zabawą. Ostatnie lata przyniosły wiele sukcesów. Nie sposób wymienić wszystkie odniesione przez uczestników sportowych zmagań. Każdy z nich, choćby najmniejszy, cieszy nie tylko samych zainteresowanych, ale również nauczycieli i całą społeczność szkolną. Mamy nadzieję, iż przyszłość przyniesie kolejne sukcesy, które z całą pewnością zostaną odnotowane na kartach kroniki szkolnej.

DSC_4830_Easy-Resize.com
v_ogolnopolski_turniej_piki_rcznej_dziewczt_w_naszej_hali_zakoczony_27_20220309_2029118297
niesamowity_sukces_naszych_pikarek_2_20211104_1734032151
szkolny_turniej_w_pik_siatkow_87_20220322_1425870218
niesamowity_sukces_naszych_pikarek_8_20211104_1838683982
v_ogolnopolski_turniej_piki_rcznej_dziewczt_w_naszej_hali_zakoczony_6_20220309_1399879303

Narty

Większość uczniów naszej szkoły nauczyliśmy jeździć na nartach

Corocznie organizowane są  szkolne wyjazdy na narty do Białki Tatrzańskiej.

Organizowane przez naszą szkołę obozy narciarskie zapewniają uczestnikom nie tylko świetną zabawę, ale także pozwalają rozwijać posiadane umiejętności.

received_214603251065992
received_584939167005165

Energylandia

Wyjazdy integracyjne

Uczniowie biorą udział w wyjazdach do największego parku rozrywki w Polsce „Energylandia”.

Energilandia
wycieczka_do_energylandii_oraz_zakopanego_16_20211104_1753309938

Basen

Lekcje na basenie

Uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego wyjeżdżają na basen.

wycieczka_do_energylandii_oraz_zakopanego_9_20211104_1566176339

Tenis stołowy

Szkoła prowadzi dodatkowe zajęcia z tenisa stołowego

W październiku 2022 roku zorganizowaliśmy MISTRZOSTWA POLSKI NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PROWADZONYCH PRZEZ MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

mistrzostwa_polski_szko_rolniczych_w_tenisie_stoowym_w_zs_ckr_w_kowalu_1_20221026_1621523740
mistrzostwa_polski_szko_rolniczych_w_tenisie_stoowym_w_zs_ckr_w_kowalu_14_20221026_1833406204

Się pomaga

Nasza Szkoła aktywnie uczestniczy w sportowych akcjach charytatywnych.

Jest wyzwanie, jest zabawa – pomaganie – piękna sprawa

W szczytnym celu się zbieramy, nasze serca otwieramy

Dobro zawsze do nas wraca,  uczyć o tym – nasza praca

Przyszedł COVID-19, zmienił naszą edukację

Zamiast uczyć patrząc w oczy, e-lekcjami nas zaskoczył

Lecz my nadal razem trwamy i tak łatwo się nie damy

Rolnik, kucharz czy mechanik,

Technik, strażak tu zebrani

Nasza kadra, pedagodzy, wykształceni, starzy, młodzi

SIĘ POMAGA

Dosyć zatem rymowania, czas przystąpić do wyzwania

By prawdziwe były słowa, nasze ciała czas pompować

Zmęcz swe ciało z serca biciem,  uratować możesz życie !!!

Autor tekstu: Justyna Sinczewska. Sekretarz Szkoły

Sport

Sport i ruch nie tylko korzystnie wpływają na formę fizyczną, ale również psychiczną.